Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK Sanat ve Meslek Eğitim Kursları Başlıyor

sakarya-büyükşehir-belediyesi-samek-meslek-eğitim-kursları-2013-2014-kayıt-başvuru-tarihleriSAMEK-Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda, 2013-2014 Eğitim Öğretim dönemi başlıyor. 16 ayrı merkezde hizmet verecek SAMEK’te, yeni dönem kayıtları 16-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 ayrı merkezde açılacak SAMEK kurslarında, 2013-2014 Eğitim Öğretim dönemi başlıyor. Yeni dönem kayıtlarının 16-25 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleştirileceği kurslarda; güzel sanatlar, geleneksel sanatlar, el sanatları, müzik, dil, diksiyon ve bilgisayar eğitimleri başlığı altında, 50 branşta eğitim verilecek.

16 Merkez ve 50 branşta eğitim
Bu yıl 50 branşta hizmet vereceklerini dile getiren Yaygın Eğitim Şube Müdürü Fuat Bilgin, “Sakarya’da önemli bir görevi yerine getiren SAMEK kurslarında, yeni dönem başlıyor. Her geçen yıl artan talebi göz önüne alarak, bu yıl merkez sayısını 16’ya çıkardık. Arifiye SAMEK ve Hızır Tepe SAMEK, yeni dönem ile birlikte faaliyete geçiyor. Uzman eğitmenlerimiz tarafından 50 branşta verilecek kurslarımızda, bu yıl Japonca,  Boşnakça dil kurslarının yanı sıra, Hasta Kabul kursu da açılacaktır. Yeni dönemimizde dersler 1 Ekim 2013’ten itibaren başlayacak” dedi.

Bu yıl açılacak SAMEK Kursları ise şunlar:

Güzel Sanatlar: Resim,  Karakalem,  Karikatür, Fotoğraf, Kaligrafi, Vitray, Filografi, Perspektif
Geleneksel Sanatlar:Hat, Ebru, Tezhip, Çini ve Seramik, Minyatür
El Sanatları: Ahşap Boyama, Temel Giyim, Hazır giyim, Mefruşat, Kadın Üst Giyim, Abiye Giyim, El Nakışı, Makine Nakışı, Cam Boyama, Çeyiz Hazırlama, Takı Tasarımı, Kırkyama, Modelistlik, Rölyef, Kurdele Nakışı, Brezilya Nakışı, Tel Kırma, Keçe Nakışı, Dekoratif Ev Aksesuarları
Müzik Eğitimleri: Bağlama, Gitar, Ney, Keman
Dil Eğitimleri: İngilizce, Arapça, Osmanlı Türkçesi, Almanca, Rusça, Farsça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Gürcüce, Boşnakça
Sosyal ve Kültürel Eğitimler: Güzel Konuşma ve Diksiyon
Bilgisayar Eğitimleri: Temel Bilgisayar Kursu, Bilgisayar Kullanımı

SAMEK 2013-2014 öğretim yılı kayıtları; 16-25 Eylül 2013 tarihleri arasında, www.sakarya.bel.tr adresinden yapılacak. Kayıt başvurusu yapmış olanlar, 16-25 Eylül 2013 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde, nüfus cüzdanı ve öğrenim belgesi fotokopilerini başvuru yaptırdıkları kurs merkezine teslim ederek kesin kayıtlarını yaptıracak. İnternetten yedek kayıt yaptıranlar ise; 26-27 Eylül 2013 tarihlerinde, nüfus cüzdanı ve öğrenim belgesi fotokopileri ile kurs merkezlerine gelerek, boş kalan kontenjanlara kayıt yaptırabilecek.

SAMEK Kursları, 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren başlayacak. Kurslarla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 40 54 (3114 – 3434) no’lu telefonları arayabilir.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Web: www.sakarya.bel.tr

Bir önceki yazımız olan İstanbul Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları 2013 Güz Kayıtları Başlıyor başlıklı makalemizde İstanbul Kurslar, Ümraniye Belediyesi Meslek Eğitim Kursları ve Ümraniye Kurslar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 124 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak