İzmir Bornova Belediyesi 2013-2014 Kış Dönemi Yüzme Kursu Kayıtları Başladı

izmir-bornova-belediyesi-2013-2014-yüzme-kursları-ücretsizİzmir Bornova Belediyesi’nin Işıkkent Tesislerindeki yarı olimpik açık ve kapalı havuzlarda yaz boyunca verdiği yüzme kursları, kış döneminde de devam edecek. Engelliler ve maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabiliyor

Bornovalılar, Bornova Belediyesi’nin Işıkkent Spor Tesisleri’ndeki kursları sayesinde yüzme keyfini kış boyunca da yaşıyor. Kayıtları devam eden kış dönemi kursları 28 Eylül 2013’te başlayacak. Özellikle miniklerin yoğun ilgi gösterdiği kurslar, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 2014 Haziran Ayı’na kadar devam edecek.

Yarı olimpik kapalı havuzdaki kurslar, 6-15 yaş arası küçükler, 16 yaş üzeri yetişkinler ve engelliler olmak üzere üç ayrı kategoride veriliyor. Kursiyerler, haftada iki gün birer saat olmak üzere ayda 8 saat eğitim alıyor. Kursiyerlere servis hizmeti de veriliyor.

Engelliler ve dar gelirlilere ücretsiz

Engelliler ve dar gelirli ailelerin çocukları sosyal sorumluluk ilkesi çerçevesinde Bornova Belediyesi’nin yüzme kurslarından ücretsiz olarak yararlanıyor. Bu olanaktan yararlanmak isteyen engelli vatandaşların engelli raporları, maddi durumu yetersiz vatandaşların ise muhtarlıklardan alacağı belgelerle Bornova Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü‘ne başvurmaları yeterli oluyor.

Bornova Belediyesi: www.bornova.bel.tr

Bir önceki yazımız olan İstanbul Sultangazi Belediyesi 2013-2014 Güz Dönemi Kursları ve İSMEK Kursları başlıklı makalemizde İstanbul Kurslar, Sultangazi Belediyesi Kursları ve Sultangazi İSMEK Kursları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 108 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak