Bursa İnegöl Belediyesi Ücretsiz İNESMEK 2012-2013 Güz Dönemi Kursları

Bursa İnegöl Belediyesi İNESMEK Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları, 2012-2013 Sonbahar dönemi kursları için kayıtlar alınmaya başlandı. İNESMEK Kursları ücretsizdir ve kursları başarıyla bitirenlere MEB(Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı sertifika verilmektedir.

İNESMEK Kurs Merkezleri: Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi, Kültür Sarayı, Nuri Doğrul Caddesi Kurs Merkezi, Alanyurt Ek Hizmet Binası Kurs Merkezi,Alanyurt Polis Noktası yanı Kurs Merkezi, Alanyurt Pazaryeri Esenkoop Kurs Merkezi, TOKİ Kurs Merkezi,Akhisar Kurs Merkezi ve Huzur Kurs Merkezi.

Kurslara Son Başvuru Tarihi

İnegöl merkez mahalleleri için :30 Eylül 2012

Akhisar ve Huzur Mahalleleri ile Alanyurt ve Toki Konutları Bölgeleri için: 30 Eylül 2012

İNESMEK Kurslarına katılmak isteyen kursiyer adayları, İnegöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne şahsen başvuruda bulunabilirler.

Bu dönem İnegöl’de açılacak İNESMEK Kursları ise şunlar:

Bilişim Teknolojileri Kursları: Bilgisayar Kullanımı, Bilgisayar Office programları, Web Tasarımı Kursu, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayar Destekli Mobilya Tasarımı, Bilgisayar Destekli Proje Çizimi(Autocad)

Yabancı Dil Eğitimleri: İngilizce Kursu(Seviye A-1), Pratik İngilizce (2.Kademe), Arapça Kursu (Seviye A-1), Osmanlı Türkçesi (Osmanlıca) Kursu.

Sanat ve Tasarım Kursları: Resim Kursu(Yağlıboya), Resim(3 Boyutlu Şekillendirme), Sanatsal Mozaik, Ebru, Tezhip, Hüsn-ü Hat, Çinici-Tahrirci.

Kişisel Gelişim Kursları: Diksiyon Kursu, İletişim Yöntem ve Teknikleri Kursu.

Müzik ve Gösteri Sanatları Kursları: Drama Kursu, Uygulamalı Tiyatro Kursu, Bağlama, Gitar, Keman, Ney Kursu, Piyano, Ud Kursu, Türk Halk Oyunları.

Meslek Kursları: Yönetici Asistanlığı Kursu, Evde Çocuk Bakımı Kursu.

Grafik ve Fotoğrafçılık Kursları: Fotoğraf Çekimi Kursu, Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Kursu.

El Sanatları Teknolojileri Kursları: Dekoratif Ahşap Süsleme, Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama, Tel Kırma Kursu, Kırkyama, Şiş Örücülüğü, Geleneksel El Nakışları, Dekoratif Örtü ve Kılıflar Dikimi, Nevresim Takımları Dikimi, Salon Takımları Dikimi, Nevresim Takımları Dikimi, Makinede Geleneksel Türk İşlemeleri, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, Yatak Örtüleri Dikimi.

Kuyumculuk Teknolojileri: Takı Tasarımı Kursu, Gümüş Kazaz Örücülüğü.

Giyim ve Tekstil Teknolojisi: Kadın Üst Giysileri Dikimi (Giyim), Bebe Giysileri Dikimi Kursu.

Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Kursları: Cilt Bakım Teknikleri Kursu, Kuaförlük Kursu(Saça Geçici ve Kalıcı Şekil verme ve boyama)

İNESMEK kurs kayıtları; Kültür Sanat ve Gençlik MerkeziNde, Alanyurt Belediye Ek Hizmet Binasında,Huzur Mahallesi Bilgi Kültür Evinde, Akhisar Bilgi Kültür Evinde ve Toki Konutları Sosyal Alanı Gölkmar Market Karşısında devam etmektedir.

İNESMEK Kursları ile İlgili Detaylı Bilgi ve İletişim Telefonu : (224) 713 70 55

İNESMEK Adres: Cuma Mahallesi. İsmail Efendi Sokak. No:4 İnegöl-BURSA

İNESMEK Facebook Sayfası: www.facebook.com/INESMEK

www.inegol.bel.tr

Bir önceki yazımız olan Konya Karatay Belediyesi KARMEK Kursları 2012-2013 Güz Dönemi Kursları Başlıyor başlıklı makalemizde Karatay Belediyesi Kursları, Karatay KARMEK Kursları ve Karatay Kurslar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 158 kere okundu.
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. canan minteş diyor ki:

  Kursa katılmak için yaş sınırı nedir.

 2. Yasin TURHAN diyor ki:

  Düzenlenmiş olduğunuz fotoğrafçılık kulübüne katılmak istiyorum birde yaş sınırları nedir.

 3. rukiye özdemir diyor ki:

  ben gitar kursu almak istiyorum. belli bir basvuru tarihi var mı ?

  • admin diyor ki:

   Merhaba, henüz bu dönem kurslarının tarihleri açıklanmadı, belli olduğunda sitede yayınlayacağız.

Bir yorum bırak