Ankara Büyükşehir Belediyesi 2012-2013 Güz Dönemi Ücretsiz Kursları

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2012-2013 Sonbahar dönemi ücretsiz kursları için kayıtlar başladı. Pek çok branşta verilen kurslara katılacak Ankaralılar için yeni dönem başlıyor.

Geleneksel Türk Süsleme Sanatlarını yaşatmak, yeni nesillere öğretmek için kurulan Zerefşan(Tezhip’te Altın Saçıcı) Nakışhanesi yeni çıraklarını beklerken, drama, halkoyunları, kukla yapım, sahne makyajı ile THM ve TSM kursları yeni yeteneklerin keşfine hazır. Zerefşan Nakışhanesi eğitimlerini Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde yürütüyor. Bugüne kadar binlerce kursiyerin eğitim gördüğü nakışhanede, minyatür, Türkkari (resim), kaligrafi ve kaatı (ince kağıt oymacılığı) sanatı branşlarında 5 öğretmen ile haftanın 6 günü kurs veriliyor. 

Kurslara Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2012  

Kursların Başlangıç Tarihi: Ekim 2012 

Kurs Kontenjanları: 100’er kişi

FOMGET Halk Oyunları, Tiyatro ve Drama kursları, Kukla Yapım ve Oynatım Kursu, Sahne ve Sinema Teknikleri Makyaj Kursu ile Halk Müziği ve Sanat Müziği Korosu kursları; haftanın 5 günü Şafaktepe Kültür Merkezi’nde, Tiyatro ve Drama kursu haftanın 3 günü, Halk Müziği ve Sanat Müziği kursları ise haftanın 1 günü Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde yapılıyor.

Ankara’daki bu kurslara katılmak isteyen kursiyer adaylarının; 1 adet vesikalık fotoğraf ve 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte, katılmak istediklerin kursla ilgili Kültür Merkezlerine başvurmaları gerekmektedir.

Gençlik Parkı Kültür Merkezi : (312) 309 18 37/ 38/39
Tiyatro ve Drama kursları, Kukla Yapım ve Oynatım Kursu , Sahne ve Sinema Teknikleri Makyaj Kursu, Halk Müziği ve Sanat Müziği Korosu.

Şafaktepe Kültür Merkezi(FOMGET Halk Oyunları Kursu): (312) 319 02 89

www.ankara-bel.gov.tr

Bir önceki yazımız olan Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Ücretsiz Ebru Kursu başlıklı makalemizde Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kursları ve Kütahya Kurslar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 215 kere okundu.
 • Site Yorum

11 adet yorum var.

 1. Didem Arık diyor ki:

  ücretsiz kurslar ikinci dönem de düzenlenecek mi acaba

 2. Leyla Atmaca diyor ki:

  belediye sayesinde bu ücretsiz kurslardan faydalanabiliyoruz çok şükür ama daha fazla kurs açılmasını beklemekteyiz

 3. Erhan Başkurt diyor ki:

  Merhaba, Ankara’da ücretsiz kurs tiyatro kursu ararken sayfanıza rastladım ve teşekkür etmek istedim böyle bir siteden eminim benim gibi bir çok arkadaş da faydalanmıştır bundan sonra takipçinizim sevgiler…

 4. Maviş diyor ki:

  slm ücretsiz makyaj kursunda meb sertifikası veriyor musunuz ona göre başvurucam

 5. Mehmet Adanalı diyor ki:

  ben geçen sene koroya katıldım bu yıl da katılacağım çok eğlenceli biçok da arkadaş edindim Ankara belediyesinin ücretsiz kurslarını tavsiye ederim

 6. Banu Çayeli diyor ki:

  Evet kurslarda özellikle koroda insan çok iyi vakit geçiriyor bol bol müzik ruhumuzun pası gidiyor valla daha nolsun ben önceki yıl gelmiştim ama geçen sene katılmamıştım çok pişman oldum bu yıl tekrar kursa kayıt yaptıracağım

 7. Kahraman Candaş diyor ki:

  Belediyenin tiyatro kursuna daha önce katılan var mı eğitim nasıl

 8. Ersen diyor ki:

  Kukla Yapımı kursu ilginçmiş gerçekten sanırım ben de kayıt yaptıracağım

 9. Vahide diyor ki:

  Sahne makyajı kursu için sertifika veriliyor mu ona göre kayıt olmak isterim

 10. Hale Şaşmaz diyor ki:

  Halk oyunları kurslarında hangi yöreler var acaba

 11. İlçin diyor ki:

  Tiyatro kursunu hangi eğitmenler veriyor

Bir yorum bırak