İstanbul Gaziosmanpaşa Dönüşüm Mutfağı Pasta ve Yemek Kursları Başlıyor

istanbul-gaziosmanpaşa-belediyesi-dönüşüm-mutfağı-pasta-ve-yemek-kursu-eğitimi-2013İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Hanımlar Masası’nın öncülüğünde kurulan ve 2013 Eylül ayı içerisinde hizmete açılan “Dönüşüm Mutfağı”nın pasta ve yemek kurs kayıtları başladı. Gaziosmanpaşalı kadınların önce yemek ve pasta kursu görecekleri, ardından yapacakları yemekleri de kentsel dönüşüm firmalarının şantiyelerine satarak aile bütçelerine katkıda bulunabilecekleri Dönüşüm Mutfağı’nda kursiyerler dört ay sürecek eğitimden geçirilecek.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirilen Yerinde Kentsel Dönüşüm projesi çerçevesinde uygulamaya koyduğu “Dönüşüm Mutfağı”, ilçedeki kadınların önemli bir ihtiyacını karşılayacak.
İstanbul Caddesi’nde kurulan ve sadece kadınlar ile çocuklara özel olan tesise gelen kadınlar, öncelikli olarak tuzludan tatlıya, yemeklerden içeceklere kadar gıdayla ilgili her şeyi profesyonelce nasıl yapabileceklerini uzman eğitmenler eşliğinde öğrenecek. Gördükleri kurslar sonucu profesyonel olarak yemek yapmayı öğrenecek olan kadınlar, kentsel dönüşüm firmalarının şantiyelerine yemek satışı da yaparak kazandıkları ücretlerle evlerine ek gelir de sağlayabilecek.
“Dönüşüm Mutfağı”nda, kadınların pasta ve yemek kursu görecekleri “Kurs Merkezi”, yaptıkları yemeklerin satılacağı “Dönüşüm Kafe” ve çocuklarının oyun oynayarak vakit geçirebilecekleri “Çocuk Oyun Odası” da yer alıyor.
Dönüşüm Mutfağı’nın kurslarından yararlanmak isteyenler; 0212 563 17 17 numaralı kurs merkezini arayarak bilgi alabilirler.
Gaziosmanpaşa Belediyesi: www.gaziosmanpasa.bel.tr

Bir önceki yazımız olan Sakarya Kaynarca Halk Eğitim Merkezi 2013 Güz Dönemi Kursları başlıklı makalemizde Kaynarca Halk Eğitim Merkezi Kursları, Kaynarca Kurslar ve Sakarya Kurslar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 92 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak